Geri Dön

Borusan ArGe, Türk Kompozit 2017'de


 

5-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türk Kompozit 2017 zirvesinde Borusan ArGe tasarladığı ve ileri teknoloji ile ürettiği özgün ürünlerini sergiledi.

Etkinlik kompozit sektöründe Türkiye’de tek olma özelliğinin yanı sıra, ülkemizdeki ana OEM’lerin sektördeki gelişmeleri takip ettiği bir platform olma özelliğini taşıyor. Bu sene, 161'i 33 farklı yabancı ülkeden 2.478'i ise ülkemizden olmak üzere toplam 2.639 kişinin ziyaret ettiği etkinlikte, ülkemiz dâhil 10 farklı ülkeden 84 firma ve kuruluş ürün ve hizmetlerini ziyaretçilerle paylaştı.

Borusan ArGe’nin çalışmalarının sonucu hedeflenen dayanım ve hafifliğe sahip, kompozit malzemeden üretilmiş, son ürün otomotiv parçaları hem sanayi kuruluşlarından hem de üniversitelerden yoğun ilgi topladı. 3 gün süren etkinlik boyunca sergi alanımıza, başta ana OEM’lerin Türkiye temsilcileri olmak üzere 100’den fazla ziyaretçi ilgi gösterdi. 

Öncelikle otomotiv, havacılık ve savunma sanayi temsilcileri olmak üzere, hammadde ve ara ürün üreticileri parçalarımız hakkında bilgi aldılar. Kullandığımız hammaddelerin temsilcileri malzemelerinin katma değeri yüksek son bir üründe kullanılmış olmasının heyecanını bizimle paylaştılar. Otomotiv Yan Sanayi (TAYSAD), havacılık ve savunma (SAHA) sektörleri için oluşturulan kümelenme ve dernek temsilcileri, firmamızı aralarında görmek istediklerini belirttiler. Yöneticilerimiz ve grup şirketlerimizin ziyareti ve desteği bizleri onurlandırdı.